Author Archive

postheadericon LÉTO S RCG – Příměstské tábory 2020

I letos RCG pořádá příměstské tábory. Podrobnější informace viz leták a nebo rcgrygov@seznam.cz

postheadericon Pravidelné kroužky RCG 2019/20

Videa z prvních ukázkových lekcí naleznete zde:  https://www.facebook.com/rodinnecentrumGrygov/

postheadericon Dýňový jarmark 2019

postheadericon Aktuální Fotoalba

Aktuální fotky a videa z našich akcí naleznete VŽDY  zde: rajce : https://rcg.rajce.idnes.cz/

 

postheadericon Probouzení broučků 2019

Již tradiční akce pro rodiny s dětmi proběhla úspěšně, víla a děti probudily brpučky a jaro mohlo začít

https://rcg.rajce.idnes.cz/Probouzeni_broucku_jaro_2019

postheadericon Příměstské tábory RCG 2018

Vážení rodiče,

i letos jsme si pro Vaše děti připravili prázdnovovou zábavu.

Na všechny vaše děti se moc těšíme.

postheadericon Přívesnické tábory RCG 2017

I letos Rodinné centrum Grygov uspořádalo pro naše děti tábory a myslíme si, že děti, vedoucí a snad i rodiče byli spokojení. Celkem RCG nabídlo dětem a rodičům 3 různě tematicky zaměřené tábory.

Prvním a také poprvé v nabídce RCG byl tábor i pro školkáčky a měl velký úspěch. Malošci ( 3-6 let) od pondělí do pátku pod vedením pí. Vlaďky Švecové a pí. Lucky Smékalové procházeli různými pohádkami. Jak jinak, když se tábor jmenoval Z pohádky do pohádky – jednou cestou tam a druhou zpátky. Pohádky Perníková chaloupka, O Rákosníčkovi, Tři prasátka, O Smolíčkovi a Boudo budko byly pro děti předlohou pro hru, tvoření, zábavu a legraci. Děti si užily i celodenní výlet na Modrou a některé si dokonce troufly i na noční nocování.

Druhou variantou byl tábor nazvaný Pravěk – príma věk a děti ve věku od 6 do 12 let po celý týden zkoušely nástrahy doby ledové. Velmi rychle zjistily, že pralidé to tak lehké neměli a občas děti musely zatnout zuby a překonat samy sebe, aby dokázaly v době ledové přežít. Zvládly si postavit obydlí, vyrobit šperky, rozdělat oheň, ulovit vlastnoručně vyrobenou zbraní mamuta, opéct mamutí kýtu, vydat se až do údolí trilobitů, klouzat se na ledové kře, dojít až na konec stezky odvahy, přenocovat v postavených přístřešcích, vžít se role náčelníka, matky, šamana, lovce a sběrače nebylo vždy lehké a mladí pračlověci si se vším poradili skvěle, v době ledové by určitě přežili. Náčelnice Ayumi (Zlata Hlaváčová) a ToTo ( Kateřina Jančová) byly velmi pyšné na svůj klan Minehava.

Třetím nabízeným táborem byl tábor nazvaný V divadle. Děti mladšího školního věku si mohly vyzkoušet role kulisáků, švadlen, scénáristů, režisérů a hlavně herců. Děti si vybraly jednu pohádku a tu dle svých představ mohly zcela přetvořit. V pátek pak předvedly svým rodičům a příbuzným divadelní představení na které je pozvaly úžasným plakátem. Předvedly pohádku O statečných kůzlátkách v moderním pojetí a smích, potlesk burácející v hledišti jim byl dozajista odměnou za dobře odvedenou práci. Vedoucí pí. Hance Frajtová, pí. Petře Ludvové a sl. Hance Kenické patří velké díky.

RCG by zároveň chtělo poděkovat všem, kteří pomáhali s realizací táborů, podíleli se na jejich chodu a nebo pomáhali s přípravou, úklidem. Nemůžeme zde nezmínit úžasného p. Rudu Novotného, ochotné zaměstnance obecního úřadu a samozřejmě i vedení obce Grygov patří veliké díky.

Fotky z táborů naleznete zde: http://rcg.rajce.idnes.cz/

Kolektiv RCG přeje všem krásné prázdniny.

postheadericon Besídka k ukončení roku s RCG 2014/15

Vždy na konci června RCG uspořádá pro rodiče, prarodiče, tetičky, strýce a třeba i širší grygovskou veřejnost besídku, kde děti předvedou svá nacvičená vystoupení.

Vystoupily děti ze cvičení pro rodiče s dětmi od 1 roku pod vedením Zuzky Kopečné, děti z rytmiky pod vedením Zlatky Hlaváčové a Elišky Vávrové,  dále RCG mažoretky pod vedením Moniky Gábové. Děti z notičky, kterou vede Jana Michejdová měly své vystoupení pro rodiče v klubovně RCG. Fotky naleznete zde.

postheadericon Příměstský tábor RCG

O prázdninách měly možnost děti z Grygova poprvé navštívit příměstský tábor RCG.

Proběhly dva turnusy:

I. Než se zvedne opona: děti měly možnost celý týden zažívat kouzla, která se mohou stát jen za či před oponou. Zahrály si na režiséry, scénáristy, maskéry, herce, loutkoherce, kulisáky….Fotky jak báječně se všichni bavili najdete zde.

II. Od profese k profesi: děti se po celý týden seznamovaly s různými profesemi, všechny si mohly vyzkoušet a za tématicky laděné, zábavné úkoly si „vydělávaly“ své vlastní peníze – Grygony, které na konci týdne, dle svého uvážení, mohly proměnit jako opravdovou výplatu v něco konkrétního. Fotky zde.

postheadericon Mažoretky – Podhostýnský pohár 2015

Naše RCG mažoretky se dne 7. 3. 2015 zúčastnily své první soutěže. Zhostily se toho bravurně!

Naše mažoretky trénují každý čtvrtek od 16:30 do 18 ti v grygovské sokolovně. Mažoretky jsou amatérskou skupinou a to hlavní o co nám jde, je si to pořádně užít. Na fotky ze soutěže se můžete podívat zde.